Головна » Як розпочати власну справу? » Бізнес і діти: мама нон-стопЯк Євгенія Лазарева шиє і продає через інтернет однаковий одяг для дітей та батьків.

Бізнес і діти: мама нон-стоп фото Diomedia

6 лютого відбувся фінал всеросійського конкурсу для підприємців «Бізнес-успіх - 2011», організованого «Опорою-Кредит». Участь у ньому взяли майже 1000 стартаперів та молодих підприємців, кожен десятий учасник конкурсу - жінка. Бізнесвумен представили на конкурс всілякі проекти, починаючи від «Екологічного автоклінінга» Вікторії Матукевіч і закінчуючи книжковим автобусом «Бампербук» Ганни Тихомирової. Переможницею в категорії «Стартап» стала Євгенія Лазарева, засновниця проекту «Маманонстоп», що створює одяг для дітей та батьків в єдиному стилі.

Джерело: Forbes.ruЗ найманців в стартапери

Довгий час Євгена Лазарєва, творець проекту «Маманонстоп», працювала керівником департаменту з довірчого управління в крупній компанії. Вона точно знала, чого хотіла домогтися і який хотіла себе бачити через 10 років. Відкриття своєї справи і пошиття одягу для дітей і батьків в плани Лазаревої не входили.

Все змінилося в 2008 році, коли криза пройшовся не лише по її роботі, а й за її особистого життя. Народження сина Федора співпало з розпадом сім'ї, а робота над розвитком нового бізнес-напрямку перетворилася на розгрібання посткризових неприємностей.

Федір став головним натхненником Євгенії. Вона почала робити календарі, подушечки, футболки з фотографіями Феді, а одного разу придумала створити кашемірові пальта для себе і сина. Бажання одягатися в єдиному стилі зі своїм сином швидко набрало популярність в соціальних мережах, і у Євгенії з'явилися перші замовлення. «Так і народилася ідея створення одягу для дітей і батьків. З 20 моїх подруг, цілком успішних жінок, 15 з тих чи інших причин зараз ростять дітей самі, - говорить Євгенія, - тому пропаганда сімейних цінностей для мене особливо важлива. Ідею повної і щасливої родини я намагаюся вкласти в кожну мою річ ».

«Моя перша офлайнова продаж відбувся на дитячому майданчику, - сміється Євгенія, - Я вийшла гуляти з Федьком, почала розповідати про свою колекцію батькам і тут же продавала речі. У загальній складності мені вдалося тоді виручити 10 000 рублів. Проте ще деякий час я працювала за звичною для себе моделі замовлень через соціальні мережі ».

Поступово від індивідуальних замовлень Євгенія вирішила перейти до масового пошиття одягу. Разом з дизайнером-конструктором Оксаною Касаткиной влітку 2010 року Євгена приступила до створення та пошиття своєї першої колекції. В кінці року колекція вийшла і розлетілася вмить. Зараз Євгенія намагається шити колекції до кожного свята, щоб не упускати піків продажів. «Мені вдалося дуже вдало розіграти карту соціальних мереж, - розповідає Євгенія. - Я не просто знайшла там своїх перших клієнтів, але і до цих пір отримую звідти більшість замовлень ».

Зараз у Євгенії Лазаревої більше 3500 передплатників у Twitter. Влітку 2011 року Євгенія запустила сайт, через який найближчим часом можна буде робити замовлення і оплачувати одяг. Зараз, за словами самої Лазаревої, проект розвивається швидше, ніж можливості маркетингу та просування.Обмеження

Проект «Маманонстоп» швидко вийшов на самоокупність, але для масштабування прибутку не вистачає. Розвитку бізнесу в більшій мірі заважають технологічні складнощі. Оскільки знайти якісні тканини в Росії виявилося непросто, Євгенія вирішила максимально спростити модельний ряд і шити в основному трикотажну домашній одяг і шапки.

На пошиття свого одягу Євгена набуває натуральні італійські та турецькі тканини по € 4-5 за метр. Створенням ескізів і кроєм займається самостійно за підтримки свого дизайнера-конструктора Оксани Касаткиной. Пошиття колекції Євгенія віддає на аутсорсинг швейній фабриці. Одного разу, правда, цілих 10% готової продукції, зданих фабрикою, виявилося неякісної. Доставка продукції до покупців також представляє складності: замовлення, посланий в один з селищ Хабаровського краю, після чотирьох місяців повернувся.

Спочатку Євгенія хотіла працювати за агентською моделі: створити мережу індивідуальних продавців, які отримують по 20% з кожного замовлення, але поки ця система не прижилася. Зараз у команді 10 чоловік, шестеро в Москві і четверо в регіонах: Іваново, Ульяновськ, Краснодар і Іжевськ. «Я розумію, що розвиток в регіонах дуже перспективно, однак, просуватися там буде непросто - перш за все, потрібно буде істотно змінювати цінову політику», - каже Євгенія. Один з виходів - домовитися про виробництво і закупівлі тканин в Азії, куди Євгенія збирається поки на розвідку. Якщо поїздка вдасться, можна буде вийти в іншу цінову нішу.

Конкуренція, за словами Євгенії, зараз невисока: дитячого одягу багато, але одяг в єдиному стилі для всієї родини поки в Росії не робить ніхто. Однак головна конкурентна перевага «Маманонстоп» має і зворотний бік - необхідність підтримки 4 розмірних рядів: для мам, для тат, для дівчаток і для хлопчиків, що перешкоджає надмірному розширенню асортименту.

Зараз «Маманонстоп» шиє одяг для дітей до 3 років. «До мене часто звертаються батьки, які хочуть придбати одяг для підлітків 10-12 років, - каже Євгенія, - Але оскільки я всі свої моделі тестую на Феде, наш проект розвивається в його вікової категорії. Поки Феде 3 роки, я знаю все про дітей трьох років, тому я шию саме на них ».Вихід в офлайн

Все продажу «Маманонстоп» зараз веде тільки через інтернет. Спроба вийти в офлайн для Євгенії виявилася не дуже вдалою: «Маманонстоп» брала участь в Різдвяному ярмарку в «Афімолле», але продажу були невеликі. «Звичайно, величезних збитків ми не зазнали, оскільки я запустила акцію на Groupon, просила замовників приїжджати за замовленнями до нашої торгової точки, але й очікуваних прибутків ми не отримали», - розповідає Лазарєва.

Коли-небудь, мріє вона, магазин неодмінно буде, причому свій - оренда торгової площі в грудні виявилася відчутною для бюджету проекту. Проте вже зараз Євгенія намагається запустити партнерські програми з мережевими магазинами дитячого одягу, де планує орендувати кілька полиць.Проекти

На цей рік Євгена запланувала безліч проектів: доопрацювати сайт, вийти в регіони, почати партнерські програми з магазинами дитячого одягу. На конкурсі «Бізнес-успіх» вона познайомилася з Ганною Тихомирової, створювачкою проекту «Бампербук» (спеціально обладнаний автобус з книгами для дітей, що курсує по всій Росії). Оскільки їхня цільова аудиторія багато в чому збігається, Євгенія вирішила створити спеціальну колекцію піжам, що пропагують читання.

Наступний крок? Масове виробництво одягу. Поки власних коштів Євгенії вистачає на пошиття 3-4 комплектів на кожен розмір. Ось тільки до вибору інвестора вона підходить дуже ретельно. «Я живу в цьому проекті, він дуже близький мені ідейно, і я не уявляю, що коли-небудь в ньому з'явиться людина, яка буде розглядати його виключно як джерело прибутку», - каже Євгенія.

08/02/2012